قابلیت‌های کلیدی نرم افزار Quick Heal Total Security:
- قابلیت شناسایی و حذف طیف وسیعی از فایل‌های مخرب
- دارای Firewall قدرتمند و کنترل محتوای ورودی از اینترنت به سیستم
- محافظت از فایل‌های سیستمی و مهم ویندوز و جلوگیری از دستکاری شدن آن‌ها
- قابلیت Sandbox در مرورگرها و امکان گشت و گذاری مطمئن در اینترنت
- دارای ابزار پیشرفته کنترل والدین و محدود سازی دسترسی کاربران به اینترنت
- دارای قابلیت جستجو و تشخیص ایمیل‌های آلوده به فایل‌های مخرب
- پشتیبانی از سیستم ابری (Cloud-based) جهت شناخت جدیدترین فایل‌های آلوده
- پشتیبانی از جستجوی رفتاری فایل‌ها در زمان عدم دسترسی به اینترنت
- قابلیت جستجو انواع دستگاه‌های تلفن همراه و USB Flash
- دارای ابزار PCTuner جهت بهینه سازی کارایی سیستم


ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم افزار:
- تکنولوژی Advanced DNAScan: این تکنولوژی انحصاری باعث می‌شود که فایل‌های آلوده بر حسب رفتاری که از خود نشان می‌دهند شناخته شوند که در نتیجه حتی جدیدترین فایل‌های آلوده بدون نیاز به اینترنت قابل شناسایی و پاک سازی هستند.

- تکنولوژی Sandbox: این تکنولوژی با ایزوله کردن محیط مرورگرهای اینترنتی اجازه نمی‌دهد تا کوچک‌ترین اطلاعاتی از شبکه اینترنت بر سیستم کاربر نوشته شود و بعد از اتمام جلسه تمامی اطلاعات موقتی برای همیشه از دست می‌روند، در نتیجه می‌توانید با خیال راحت در اینترنت به گشت و گذار بپردازید بدون آن که بد افزاری به داخل سیستم نفوذ کند.

- تکنولوژی Self-protection: این برنامه با محدود سازی دسترسی فایل‌های اصلی و مهم سیستمی اجازه نمی‌دهد تا کوچک‌ترین دستکاری بر روی این فایل‌ها صورت بگیرد، حتی اگر سیستم آلوده شود، فایل‌های اصلی ویندوز آسیب نخواهند دید.

- قابلیت Boot Time Scan: با این قابلیت، برنامه قبل از این که ویندوز کامل بارگذاری شود، اقدام به جستجو در قسمت‌های مهم ویندوز کرده و هرگونه بد افزار را قبل از این که اجرا شود از بین می‌برد.

- قابلیت PC2Mobile Scan: این قابلیت برنامه این امکان را فراهم می‌کند تا با اتصال انواع گوشی‌های موبایل به کامپیوتر بتوان حافظه دستگاه‌های همراه را نیز پاک سازی کرد.

- ابزار جامع PCTuner: این برنامه با ترکیب چند ابزار بهینه‌ سازی سیستم باعث بهینه شدن ویندوز و اجرای سریع‌تر آن می گردد و فایل‌های اضافی را نیز از هارد حذف می‌کند.


 مقایسه امکانات نرم افزار:
 حجم نرم افزار: حجم فایل نصب این برنامه بالای 600 مگابایت بوده و برای یک نرم افزار امنیتی بسیار زیاد است.

 حجم فضای مورد نیاز نرم افزار: این نرم افزار برای نصب و راه اندازی نیاز به حداقل 2.25 گیگابایت فضای خالی دارد که برای یک نرم افزار امنیتی بسیار زیاد است.

 حجم آپدیت‌های نرم افزار: این نرم افزار به دفعات زیاد در طول روز آپدیت شده و حجم آپدیت‌های آن بسیار زیاد است و در سال به حداقل 1 گیگابایت می‌رسد.

 قابلیت ذخیره سازی آپدیت‌های دانلود شده توسط کاربر: بله این امکان وجود دارد.
 قابلیت آپدیت آفلاین نرم افزار بدون نیاز به اینترنت: بله این امکان وجود دارد.
 جستجوی خودکار USB Flash بعد از اتصال به سیستم: بله این امکان وجود دارد.

 سازگاری با نسخه‌های مختلف ویندوز: این برنامه حتی در جدیدترین نسخه خود نیز از ویندوزهای 2000 و XP و Vista و 7 و 8 و 8.1 پشتیبانی می‌کند.

 میزان استفاده از منابع سیستم: این نرم افزار علی رغم این که منابع کمی را به خود اختصاص می‌دهد تا حد چشم گیری باعث کاهش کارایی و بازدهی سیستم و کند شدن ویندوز می‌شود.

 فعال سازی قطعی نرم افزار: تا کنون هیچ کرک قطعی برای این برنامه منتشر نشده است و تنها راه موجود، استفاده از Trial Reset است که این ابزار فقط زمان استفاده آزمایشی نرم افزار (Trial) را تمدید کرده و باید هر 30 روز یکبار تکرار شود و یا این که لایسنس قانونی این نرم افزار خریداری گردد.